Hakkımızda

 

Vizyon ve Misyon

Avukatlık, yasal danışmanlık, arabuluculuk, marka ve patent vekilliği hizmetlerinin güvenilir, şeffaf ve sürdürülebilir olarak sunulması amacıyla Arb. Av. Başak Defne BİLGE, Av. Arzu KESGİN ve Av. Dilara ŞAHBAZ YAKIN tarafından BİLGE & KESGİN & YAKIN Avukatlık ve Arabuluculuk Bürosu (BKY Hukuk) kurulmuştur.

BKY Hukuk; müvekkilleri ile uzun soluklu ve güven odaklı bir hizmet ilişkisi kurmayı hedeflemektedir.

Hakkımızda

Güven odaklı hizmet anlayışıyla yola çıkan BKY Hukuk; gizlilik ve profesyonellik ilkeleri ile mesleğinin getirdiği özen yükümlülüğü çerçevesinde müvekkillerinin hukuki ihtiyaçlarını bir bütün olarak ele almakta, müvekkillerinin ihtiyaçları doğrultusunda hukuki ve alternatif çözüm yollarını da dikkate alarak menfaat temelli çözümler üretmektedir.

 

Arb. Av. Başak Defne BİLGE

İstanbul üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. EF Language Schools CA,USA’de yabancı dil eğitimi almıştır. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü  Sigortacılık Anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2013 yılında Marka vekilliği ve patent vekilliği sınavlarını kazanarak marka vekili ve patent vekili olmaya hak kazanmıştır. 2014 yılında kendi hukuk bürosunu kapatarak bir kamu bankasının ilk olarak dava takip, daha sonra ise danışmanlık bölümlerinde çalışmıştır. 2019 yılında arabuluculuk sınavını kazanarak arabulucu olmaya hak kazanmıştır. 2019 yılında müşavir avukat olarak çalışmakta olduğu kamu bankasından ayrılmış ve Av. Arzu KESGİN ve Av. Dilara ŞAHBAZ YAKIN ile birlikte BKY Hukuk’u kurmuştur. Avukatlık, Arabuluculuk, Marka ve Patent Vekilliği mesleklerini bir arada yürütmektedir. 

Av. Arzu KESGİN

2004 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini  Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilişim Hukuku bölümünde tamamlamıştır. Avukatlık stajını Ankara Barosunda tamamladıktan sonra 2006 yılında bir kamu bankasında Avukat olarak çalışmaya başlamıştır. 14 yıl çalıştığı ve en son Danışmalık bölümünde “Hukuk Müşaviri”  olarak görev aldığı kamu bankasından ayrılarak Arb. Av. Başak Defne BİLGE ve Av. Dilara ŞAHBAZ YAKIN ile birlikte BKY Hukuk’u kurmuştur.

Av. Dilara ŞAHBAZ YAKIN

2010 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Fakültede ve mezun olduktan sonra ELSA’ da (European Law Students Association) görev almıştır. Ruhsatını aldığı günden bu yana İstanbul’ da kendi ofisinde yoğunluklu olarak Gayrimenkul Hukuku, Miras Hukuku, Eşya Hukuku üzerine çalışmıştır. 2019 yılında Arb. Av. Başak Defne BİLGE ve Av. Arzu KESGİN ile birlikte BKY Hukuk’u kurmuştur.